WELLA – SP LUXE OIL KERATIN RESTORE

Keratynowa maska regenerująca do włosów wymagających odbudowy

Pojemność: 400 ml
Cena: ok. 80 zł

Produkty marki Wella przez wiele kobiet uznawane są za profesjonalne. Dlaczego? Powód jest prosty: używa ich rzesza fryzjerów. Nic dziwnego, że maska do włosów Wella Sp Luxe Oil Keratin Restore uplasowała się na podium – to produkt chętnie wybierany przez posiadaczki zniszczonych włosów. Widząc keratynę już w nazwie, liczymy na silne działanie odbudowujące. W rzeczywistości maska do włosów Wella wcale nie musi zadziałać tak, jak obiecuje producent, bo to zależy od początkowego stopnia zniszczenia włosów. Jeśli pasma nadają się tylko do obcięcia, ta maska nie pomoże. To regenerująca maska do włosów, której głównym zadaniem jest odbudowa zniszczonych struktur włosów, dodanie pasmom sprężystości, miękkości i blasku. Wspiera naturalną odbudowę, ale nie jest to zamiennik keratynowego zabiegi w salonie fryzjerskim – warto o tym wiedzieć przed zakupem, bo wiele kobiet kupuje tę keratynową maskę Wella właśnie z taką myślą. To dobry produkt, ale nie działa cudów, więc warto podchodzić z dystansem do obietnic, jakie składa producent.

ANALIZA SKŁADU

W produktach za tak duże pieniądze zawsze najbardziej interesujący jest skład. Co też dodano do formuły, że jej cena jest tak wysoka? A dodano parę fajnych olejków m.in. olej arganowy, olej migdałowy i olej jojoba. To chyba trzy najpopularniejsze olejki kosmetyczne, które możemy dziś spotkać w kosmetykach, ale… ich cena wcale nie jest tak wysoka, żeby maska z ich dodatkiem kosztowała tyle, co Wella Sp Luxe Oil Keratin Restore. To, że maska do włosów zawiera naturalne olejki to mimo wszystko plus: to emolienty, które dbają o prawidłowe nawilżenie włosów, chronią je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i wygładzają. Najważniejsza jest jednak płynna keratyna, czyli białko rekonstruujące. Czy jest jej tutaj na tyle dużo, żeby miała faktyczny wpływ na włosy? Maska do włosów Wella bazuje na keratynie i to jej właśnie zawdzięcza swoje działanie regenerujące. Pamiętajcie jednak, że to tylko składnik, więc jego ilości nie są duże. Zadziała, ale nie od razu i dopiero przy dłuższych stosowaniu.

ANALIZA PRODUKTU

Co do samej konsystencji formuły, jej zapachu, sposobu użycia itp. to opinie są mieszane. Wiele osób podkreśla, że maska do włosów Wella Sp Luxe Oil pachnie bardzo dobrze i dzięki temu przyjemnie się ją stosuje, ale dla niektórych ten zapach jest zbyt mocny – to chyba kwestia wrażliwości nosa i przyzwyczajenia do określonej intensywności zapachów kosmetyków, które stosujemy na co dzień. Dalej jest lepiej. Maska nie jest zbyt gęsta i dobrze rozprowadza się na włosach. Oczywiście jest to produkt do zmywania, więc nie powinien obciążać włosów, chyba że pozbędziemy się go z włosów niezbyt dokładnie i jego resztki dociążą je u nasady. Wówczas produkt może odbierać włosom objętość. O ile ją w ogóle wcześniej miały, bo jeśli szukacie maski do włosów, która i zregeneruje, i upiększy, i jeszcze doda włosom objętości, to na pewno nie jest trop, którym powinnyście podążać. Ogólnie maska do włosów Wella z keratyną jest dość wydajna i godna polecenia – z zastrzeżeniem, że u każdego może działać nieco inaczej.

PLUSY:

  • zawiera regenerującą keratynę
  • trzy naturalne olejki w składzie
  • duża pojemność i dobra wydajność
  • łatwo rozprowadza się na włosach
  • ciekawa kompozycja zapachowa
  • skutecznie wzmacnia włosy

MINUSY:

  • cena mogłaby być niższa
  • może odbierać włosom objętość
  • nie zastępuje keratynowych zabiegów
  • dla niektórych zbyt intensywny zapach