MOROCCANOIL – RESTORATIVE HAIR MASK

Organiczna maska do włosów zniszczonych

Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 130 zł

Kolejna propozycja to maska do włosów Moroccanoil Restorative, czyli coś odpowiedniego do pielęgnacji zniszczonych włosów. Wiele dziewczyn przyznaje jednak, że sprawdza się nie tylko w tym przypadku i w opiniach często polecają ją dla osób z kręconymi włosami. Sam producent twierdzi, że jest to profesjonalny produkt o uniwersalnym zastosowaniu, którego główne zadanie to regeneracja i odbudowa. I tego się trzymamy podczas oceny. Czy maska do włosów Moroccanoil spełnia obietnice i regeneruje włosy zniszczone? Na pewno przywraca im elastyczność, miękkość i zdrowy wygląd – ułatwia rozczesywanie jak każda maska do włosów. Przy niewielkich zniszczeniach pasm efekt odżywienia jest widoczny szybko, włosy stają się zrewitalizowane i ładniejsze. Problem zaczyna się, gdy mamy naprawdę zniszczoną fryzurę, bo wówczas działanie maski do włosów Moroccanoil Restorative to może być zbyt mało do intensywnej odbudowy. To wynik tego, że każde włosy wymagają czegoś innego do regeneracji, więc takie uniwersalne maski do włosów nie sprawdzają się dobrze.

ANALIZA SKŁADU

Moroccanoil to marka znana przede wszystkim z tego, że w swoich produktach bazuje na jednym składniku – to marokański olej arganowy, organiczny i bardzo dobrej jakości. On faktycznie w składzie maski do włosów Restorative się znajduje i to dość wysoko, bo na trzecim miejscu tuż po wodzie i łagodnym alkoholu. To bardzo uniwersalny naturalny olejek, który również ma delikatne działanie regenerujące, chroni przed słońcem i wysoką temperaturą, odżywia i pielęgnuje. Niestety na tym kończą się zalety maski do włosów Moroccanoil Restorative, ponieważ większość składu to sztuczne zapychacze. Gdzie organiczność z nazwy? Nie ma. Ze składników, które warto jeszcze wymienić jeszcze masło shea, które dba o zachowanie odpowiedniego nawilżenia i miękkości włosów, a także egzotyczny olej z owoców znanych jako pequi. O jego właściwościach wiadomo niewiele, ale wiadomo, że zawarte gdzieś pod koniec INCI maski do włosów Moroccanoil proteiny warzyw mają odpowiadać za działanie regenerujące maski. Niestety: po pierwsze to za mało, po drugie są ich w tej formule śladowe ilości. Skład wydaje się duży i bogaty, ale tak naprawdę jego znaczna część to substancje konserwujące, zapachowe itp.

ANALIZA PRODUKTU

Sama maska nie wygląda i nie nakłada się źle. Pojawia się bardzo wiele pozytywnym opinii, w których najważniejsza i powtarzająca się zaleta to łatwość aplikacji maski na włosy. W plastikowym słoiczku w kolorach typowych dla marki kryje się kremowa maska do włosów, która faktycznie wielu typom włosów może odpowiadać. Jej zapach jest przyjemny (głównie za sprawą aromatów), a konsystencja sprawia, że łatwo ją nałożyć na włosy zarówno suche, jak i mokre. Warto mieć jednak w pamięci, że zawartość masła shea może powodować obciążanie niektórych typów włosów. Nie jest to więc tak uniwersalna maska do włosów, jak zapewnia o tym producent. Masło shea jest pełne kwasów tłuszczowych nasyconych, podczas gdy większość włosów toleruje i potrzebuje kwasy nienasycone omega. To może powodować niechciany efekt obciążenia i oblepienia włosów.

PLUSY:

  • marokański olej arganowy w składzie
  • odżywia i rewitalizuje
  • łatwo się aplikuje na włosy
  • to dość uniwersalna maska do włosów

MINUSY:

  • może obciążać włosy
  • w składzie przeważają sztuczne dodatki
  • nie ma silnego działania regenerujące
  • cena nieadekwatna do jakości