L’ORÉAL PROFESSIONNEL – ABSOLUT REPAIR MASKE

Proteinowa maska regenerująca do włosów zniszczonych

Pojemność: 500 ml
Cena: ok. 60 zł

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć również maski do włosów L’Oreal. To marka, która przez wiele kobiet od lat uznawana jest za pionierską, mimo że tak naprawdę pojawiło się już wiele lepszych produktów. Po prostu mamy sentyment do tej marki, bo dawniej korzystało z niej wielu fryzjerów. Dopisek „professionnel” w nazwie też wskazuje na to, że maska do włosów L’Oreal Absolut Repair powinna być najlepsza. A tak naprawdę to dobra, ale nie najlepsza maska do włosów. Sprawdzi się tam, gdzie brakuje odżywienia, ale przy włosach uwrażliwionych (do których w teorii jest przeznaczona) warto stosować ją rozważnie. To bardzo klasyczna formuła do włosów średnich i grubych – dziewczyny, które oczekują rewelacji będą zawiedzione. Ma bardzo poprawną kompozycję, odżywia, nawilża i wzmacnia. Do tego efekty są uzależnione od kondycji włosów, więc w każdym przypadku może zadziałać nieco inaczej: lepiej lub gorzej. Właśnie dlatego maska do włosów L’Oreal Absolut Repair to nie jest najlepszy wybór, jeśli chodzi o maski regenerujące.

ANALIZA SKŁADU

Na pierwszy rzut oka skład maski do włosów L’Oreal Absolut Repair nie jest zbyt długi, więc można byłoby sądzić, że nie wpakowano do niego zbyt wielu szkodliwych substancji. Wprawne oko wychwyci jednak, że w krótkim składzie mało jest składników potrzebnych włosom, a więcej tych odpowiedzialnych za konsystencję, zapach, trwałość produktu i kolor. Ot taka zmyłka, co można uznać za bardzo duży minus dla marki. Jeśli jednak zagłębimy się w składniki, coś pozytywnego da się z nich wyłuskać. Na przykład hydrolizowane proteiny kukurydzy, pszenicy i soi, które faktycznie są bardzo potrzebne włosom zniszczonym i wspierają ich odbudowę. Choć warto nie przesadzać z ich ilością, bo można przeproteinować włosy. Niestety ilość barwników jest bardzo duża i porównywalna z tym, ile jest substancji pozytywnych. A to oznacza, że w ogólnym rozrachunku maska do włosów L’Oreal Absolut Repair wypada źle.

ANALIZA PRODUKTU

Ten kosmetyk broni się nieco, jeśli chodzi o formułę. Można wybaczyć pewne uchybienia w kompozycji składników, kiedy dostajemy naprawdę bardzo duże opakowanie (aż 500 ml) – to ilość, która spokojnie wystarczy na wiele miesięcy stosowania, choć jeśli zależy nam na tym, żeby dbać o włosy dobrze, warto używać czegoś lepszego. Czy maska jest przyjemna w stosowaniu? Tak, co potwierdzają użytkowniczki. Ma konsystencję, dzięki której łatwo się rozprowadza na włosach i dobrze się zmywa. Warto pamiętać, że jest przeznaczona do włosów średnich i grubych, więc na tych odnajduje się najlepiej – zastosowana na cienkie i słabe włosy może je obciążać i sprawiać, że fryzura straci objętość. Nie mniej jednak sposób stosowania maski do włosów L’Oreal jest bardzo standardowy, więc jeśli tylko stosujemy ją zgodnie z przeznaczenie, nie powinna sprawiać żadnych problemów w codziennym użytkowaniu.

PLUSY:

  • proteiny soi, pszenicy i kukurydzy
  • duża pojemność
  • dobra wydajność maski
  • klasyczna maska do włosów

MINUSY:

  • bardzo mało składników odżywczych w składzie
  • dużo barwników i sztucznych dodatków
  • cena nieadekwatna do jakości formuły
  • słabe działanie regenerujące
  • może obciążać niektóre typy włosów