L`BIOTICA – BIOVAX Keratyna + Jedwab

Intensywnie regenerująca maseczka do włosów Keratyna+Jedwab

Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 20 zł

Obowiązkowy punkt w pielęgnacji włosów każdej Polki to oczywiście maska do włosów Biovax. Rodzimy producent stworzył intensywnie regenerującą maseczkę na bazie najlepszych składników. Ten kosmetyk to sposób na gruntowną odnowę włosów, zarówno od zewnątrz i wewnątrz. Unikalna cecha maseczki to woskowa konsystencja oraz bogata w substancje odżywcze formuła. Jak ma działać maska Biovax Keratyna i Jedwab? Przede wszystkim to maska, która poprawia kondycję włosów, dogłębnie regeneruje, silnie nawilża, odżywia i zabezpiecza włosy przed utratą wilgoci. L`biotica oferuje kompleksową pielęgnację.

ANALIZA SKŁADU

Nad składem muszę poświęcić trochę dłuższą chwilę, bo jest bardzo ciekawy i bardzo treściwy, a nie chcę pominąć w analizie maski do włosów L`biotica Biovax Keratyna+Jedwab żadnej istotnej kwestii. Formuła produktu zawiera przede wszystkim trzy charakterystyczne dla maseczek Biovax składniki: olej ze słodkich migdałów o silnie nawilżających, zmiękczających i odżywiających właściwościach; lanolina i gliceryna, czyli dwa łagodne emolienty utrzymujące prawidłowy poziom nawilżenia włosów; ekstrakt z henny, który znacznie ułatwia wnikanie składników odżywczych. Jak zawsze nie mam nic do zarzucenia w tej kwestii, jednak to nie wszystko.

Maska do włosów Biovax Keratyna i Jedwab została wzbogacona o aktywny zespół naturalnych białek Pro2Kera Silk. To nic innego jak zestawienie niskocząsteczkowych aminokwasów z wysokocząsteczkowymi proteinami i naturalnym budulcem włosa. Ubytki w strukturze włosów uzupełniają aminokwasy jedwabiu, ochronę włosa od zewnątrz i zatrzymywanie wilgoci zapewniają proteiny jedwabiu, a całkowicie naturalna keratyna pozwala na uzupełnienie niedoborów składnika, z którego zbudowany jest włos.

Mnie osobiście bardzo przypadł do gustu ten emolientowo-proteinowy skład. Odpowiednie wyważenie ilości składników w masce Biovax Keratyna i Jedwab oznacza, że nie ma obawy o przeproteinowanie włosów, a skuteczność jest gwarantowana. Niestety w składzie znajduje się również silikon wymagający do zmycia SLES, czyli mocniejszego detergentu, ale uspokajam wszystkie obawy. To nieszkodliwy składnik. Racja, fajnie byłoby, gdyby go nie było, ale nie szkodzi on włosom, a wręcz świetnie nada się zimową porą.

ANALIZA PRODUKTU

Nie będę ukrywała, że moim zdaniem to najlepsza ze wszystkich masek do włosów Biovax, choć nie znalazła się na podium mojego rankingu. Wszystko ze względu na silikon w składzie, średnią wydajność i zapach. Już tłumaczę. Jak dla mnie maska L`biotica Biovax Keratyna+Jedwab ma zbyt intensywny zapach, choć to pewnie kwestia gustu. Moim zdaniem jest dużo gorszy niż w przypadku innych masek marki, dość słodki i mdlący, a do tego wyczuwalny na włosach nawet po spłukaniu i wysuszeniu. Maska do włosów ma gęstą, masłową konsystencję. Wbrew pozorom nie trzeba jej nakładać na włosy bardzo dużo, ale po raz kolejny słoik bez dozownika nie sprzyja niskiemu zużyciu produktu. Oceniam Biovax Keratyna i Jedwab jako maskę o średniej wydajności. W moim przypadku całe opakowanie starcza na nie więcej niż 12 użyć. To dość mało, choć biorąc pod uwagę niską cenę tego kosmetyku, mimo wszystko się opłaca.

Najważniejszą zaletą maski do włosów Biovax z keratyną i jedwabiem jest moim zdaniem jej skuteczność – efekty utrzymują się przez kilka myć. To ogromny wyróżnik tego produktu, bo zazwyczaj nawilżenie, wygładzenie i ogólna poprawa kondycji włosów jest tymczasowa. Nie w przypadku L`biotica Biovax. Z doświadczenia wiem, że maskę najlepiej trzymać na włosach średnio 30 (nawet do 40) minut. Najlepsze efekty daje pod rozgrzanym ręcznikiem, bo ciepło przyspiesza absorpcję substancji odżywczych. Regularne stosowanie maski Biovax sprawia, że włosy stają się miękkie, nabłyszczone, gładkie i nawilżone od nasady aż po końce. Muszę jednak ostrzec przed jedną kwestią – zbyt częste nakładanie maski może powodować obciążenie lub puszenie się włosów w zależności od ich typu. Maskę Biovax Keratyna i Jedwab warto połączyć z produktem nawilżającym lub stosować nie częściej niż raz w tygodniu.

PLUSY:

  • wysoka skuteczność,
  • bardzo treściwy skład,
  • równowaga emolientowo-proteinowa formuły,
  • łatwość aplikacji, niska cena.

MINUSY:

  • dostępność,
  • ryzyko obciążania i puszenia,
  • cięższy silikon w składzie,
  • średnia wydajność,
  • zbyt intensywny zapach.
Komentarze
  1. kaja_92