KÉRASTASE – Nutritive Masquintense Irisome

Maska do włosów cienkich i suchych

Pojemność: 200 ml
Cena: ok. 150 zł

Po serii masek do włosów za grosze przyszedł też czas na coś droższego, co skutecznością wcale nie odbiega od poprzedników. Marka Kérastase opracowała swoją własną maskę do włosów cienkich, sztywnych i suchych. Jej zadaniem jest dostarczenie takiej ilości składników odżywczych, antyoksydantów i substancji nawadniających, aby zapewnić włosom optymalny poziom nawilżenia. Maska do włosów Nutritive Masquintense Irisome głęboko odżywia i nawilża włosy. Sprawia, że stają się one lekkie, pełne zdrowego blasku, elastyczne i wypielęgnowane. Szkoda tylko, że jej cena jest taka wysoka. Już analizuję za co tak naprawdę płacimy.

ANALIZA SKŁADU

Nutritive Masquintense Irisome firmy Kérastase opiera swoje działanie na Irisome Complex, czyli zestawie substancji wykrywających suche strefy we włosach. To właśnie one kompleksowo odżywiają i poprawiają stan. Właśnie ekstrakt z irysa (a dokładnie wyciąg z kwiatu i kłącza) ma działanie antyoksydacyjne i bardzo skutecznie ochrania włosy przez utratą wilgoci.

Kolejny ważny składnik to zaawansowany lipidowo-proteinowy kompleks Gluco-Active, który dogłębnie odżywia i nawilża włosy. Substancja ta przenika do wewnętrznych warstw włosa i zapewnia poprawę ich stanu od czubka głowy po końcówki. Dodatkowe substancje to również: węglowodany odżywiające u nasady, proteiny uzupełniające niedobory substancji odżywczych na całej długości włosów oraz lipidy odpowiadające za ochronę włosów.

Najbardziej w przypadku tej marki boli mnie, że tak ciężko znaleźć szczegółowy skład ich produktów przed zakupem. Na stronie produktu, przy opisie maski do włosów Nutritive Masquintense Irisome znajdziemy tylko szczątkowe informacje na temat rozwiązań technologicznych. Mimo wszystko przyjrzałam się składowi tego produktu przy okazji korzystania i raczej nie ma się czego obawiać.

ANALIZA PRODUKTU

Maskę do włosów Kérastase Masquintense Irisome zapakowano w zgrabny słoiczek z plastiku. Można kupić ją w wersji półlitrowej, ale tak jak gdzieś w rankingu już zaznaczałam, dla mnie bardzo liczy się to, że opakowanie jest poręczne. Co prawda nie ma tutaj dozownika, za którym zawsze tak bardzo płaczę przy produktach do pielęgnacji włosów, ale Nutritive Masquintense Irisome to bardzo wydajna maska. Jak przystało na dobrą i treściwą maskę także ta ma konsystencję budyniu. To oznacza, że dobrze trzyma się włosów, nie spływa i aplikuje się bez problemu. Nakładaniu maski na włosy towarzyszy pudrowo-kwiatowy, dość intensywny zapach. Jego intensywność maleje po spłukaniu. Ogólnie to bardzo ładny aromat.

Nie mogę powiedzieć złego słowa o działaniu maski do włosów Kérastase Nutritive Masquintense Irisome, bo to naprawdę skuteczny produkt pielęgnacyjny. Moje włosy, a także większość włosów pod moją opieką fryzjerską z tendencją do puszenia, przetłuszczania i przesuszania się, polubiły się z tym produktem. Maska od Kérastase daje efekt mięsistej, sypkiej fryzury, a włosy są bardzo nawilżone, miękkie, gładkie i bardzo elastyczne. Niestety nie jest to produkt idealny, co bardzo mnie boli. Fajna formuła, dopracowany skład i bardzo trudna do opanowania sztuka dozowania produktu. Uczulam, że maska stosowana w nieodpowiedniej ilości i odstępach czasu może powodować puszenie się włosów. Zdarzało mi się to bardzo często i musiałam dobierać proporcje i dawki maski indywidualnie do każdej osoby. To duży minus.

PLUSY:

  • skuteczność,
  • poręczne opakowanie,
  • dobra wydajność,
  • zaawansowany skład

MINUSY:

  • wywołuje puszenie przy zbyt częstym stosowaniu
Komentarze
  1. ada.es 
  2. MałgorzataGD