Jak używać maskę do włosów, żeby była skuteczne?

Przygoda z pielęgnacją włosów to pasmo prób i błędów. Nawet najlepsze maski do włosów nie u każdego sprawdzą się tak samo. Do idealnej kompozycji składników trzeba dojść metodą prób i błędów. Tak samo w przypadku aplikacji, którą można wykonywać na różne sposoby. Istnieją jednak pewne uniwersalne metody, które sprawiają, że maski do włosów działają efektywniej.

Jeśli chcesz, żeby maska do włosów przynosiła oczekiwane efekty, stosuje się do pięciu prostych zasad, które znacznie podniosą jej wydajność i poprawią działanie. Nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych zabiegów, a wystarczy nieco zmienić sposób, w jaki aplikujesz maski na włosy.

Po pierwsze, rozczesuj po nałożeniu

Przeczesanie włosów szczotką typu Tangle Teezer lub grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach gwarantuje, że produkt zostanie dokładnie rozprowadzony na włosach. Składniki z maski będą mogły dotrzeć do każdego włosa. Pamiętaj tylko, aby wilgotne włosy czesać delikatnie.

Po drugie, nakładaj na odsączone włosy

Działanie masek do włosów jest najlepsze, kiedy nakładamy je na wilgotne włosy. Wilgotne nie oznacza ociekające wodą. Zawsze przed nałożenie maski odsącz nadmiar wody z włosów w ręcznik, aby uniknąć rozrzedzenie maski do włosów i osłabienia jej działania.

Po trzecie, nie zmywaj maski szamponem

Maskę powinno się nakładać bezsprzecznie przed myciem, choć pojawiają się głosy sprzeciwu. Argument to bezsensowność takiego zabiegu, bo szampon zmyje maskę i efekty jej działania. To się sprawdza, jeśli myjemy włosy na całej długości. Po nałożeniu maski na włosy, szamponem powinno się jednak myć tylko sam skalp.

Po czwarte, nie zapomnij o kompresie

Wzmocnić działanie maski do włosów można tylko wysoką temperaturą. Łuski włosa rozchylają się pod jej wpływem, a wówczas składniki odżywcze (m.in. proteiny i niektóre oleje) szybciej wchłaniają się i docierają głębiej. Po nałożeniu maski zawiń włosy w ciepły ręcznik lub foliowy czepek, które możesz dodatkowo podgrzać suszarką.

Po piąte, stosuj się do czasu aplikacji

Oprócz ekspresowych masek do włosów, które na włosach trzyma się krótko, każda inna maska potrzebuje czasu, żeby zadziałać. Minimalny czas, na jaki powinno się zostawić maskę na włosach wynosi 20-30 minut. Gdzieniegdzie można przeczytać, że lepiej ten czasu wydłużyć, ale raczej nie ma sensu trzymać maski na włosach kilka godzin.