Ekstremalne wygładzenie: laminowanie włosów żelatyną

Laminowanie włosów żelatyną spożywczą to trend, który parę miesięcy temu królował w sieci. Z początku niechętnie, ale z czasem coraz przychylniej blogerki zaczęły testować tę metodę na ekstremalnie gładkie i błyszczące włosy. Okazało się, że mimo kontrowersji, jaką wywołuje nakładanie żelatynowej maski na włosy, laminowanie działa rewelacyjnie!

Jak to działa?

Laminowanie włosów żelatyną brzmi trochę dziwnie i strasznie, tak jakbyśmy mieli wkładać włosy w laminarkę i zgrzewać je na gorąco. Nazwa może być myląca, bo laminowanie włosów to nic innego jak nakładanie na włosy maski zrobionej na bazie żelatyny. Ten zabieg pielęgnacyjny nosi jednak taką nazwę, bo żelatyna sprawia, że włosy zostaną „zalaminowane” ochronną otoczką, są jedwabiście gładki i błyszczące.

Jaki korzyści niesie laminowanie włosów?

Żelatynowa maska do włosów to naprawdę ekstremalna pielęgnacja – z wykorzystaniem produktu, który może wydawać się całkowicie oderwany od pielęgnacji włosów; dająca zaskakujące efekty już po pierwszym użyciu. Włosy po laminowaniu żelatyną stają się:

– niesamowicie błyszczące,
– aksamitnie wygładzone,
– dużo bardziej sypkie,
– łatwe w rozczesywaniu,
– wyraźnie mocniejsze,
– bardziej odporne na uszkodzenia.

Czego potrzeba do wykonania żelatynowej maski do włosów?

2 płaskie łyżki żelatyny spożywczej,
0,5 szklanki gorącej wody,
2 łyżki dowolnej odżywki do włosów.

W szklance z gorącą wodą należy rozpuścić zwykłą żelatynę spożywczą. Ważne, żeby nie pozostały żadne grudki. Odstawić do wystygnięcia, ale uważać, żeby żelatyna nie stężała. W momencie, gdy mieszanka jest już ostudzona, ale nie zdążyła jeszcze zastygnąć, należy dodać do niej dowolną odżywkę do włosów (polecane są te marki Kallos). Wymieszać dokładnie i tak przygotowaną maskę do włosów nakładać na całą długość pasm omijając skórę głowy. Zabezpieczyć czepkiem foliowym lub ręcznikiem, podgrzać chwilę suszarką i odczekać przynajmniej pół godziny lub dłużej. Na koniec wystarczy dokładnie zmyć maskę z włosów delikatnym szamponem, ale trzeba przy tym uważać, aby resztki maski do włosów nie pozostały między kosmykami, bo mogą je sklejać.