Dlaczego lepiej zamienić odżywkę na maskę do włosów?

Mnogość produktów do pielęgnacji włosów sprawia, że bez odpowiedniej wiedzy możemy nie być w stanie dobrać odpowiedniej metody pielęgnacji dla swoich włosów. Mało kto wie np. czym różnią się od siebie odżywki, balsamy i maski do włosów. Jak wybrać odpowiedni produkt? Co wybrać, maskę czy odżywkę? W tym artykule rozwiewamy te wszystkie wątpliwości.

W sieci krąży ciekawe porównanie pielęgnacji włosów do dbania o zdrowy wygląd – maska do włosów to odpowiednik zdrowej diety, która dostarcza niezbędnych składników od wewnątrz i działa długotrwale, a odżywka to tymczasowy makijaż, który daje krótkotrwały efekt poprawy.

Odżywka do włosów – krótkotrwała pielęgnacja

Zadaniem każdej odżywki do włosów jest przede wszystkim poprawa wyglądu włosów – wygładzenie, nabłyszczenie, ochrona przed uszkodzeniami oraz ułatwienie stylizacji. Zazwyczaj zawiera silikony, które natychmiastowo wygładzają pasma i zapobiegają np. uszkodzeniom termicznym. Odżywka powinna być dobrana do typu włosów i trzymana na nich tylko kilka minut, żeby zbytnio nie obciążyć pasm. Największą wadą odżywek jest ich krótkotrwałe działanie pielęgnacyjne, jednak coś za coś, bo efekt jest natychmiastowo zauważalny po jednym nałożeniu.

Maska do włosów – długotrwałe odżywienie

Pielęgnacyjne maski do włosów mają za zadanie dogłębnie odżywiać i nawilżać skórę oraz włosy, a to w efekcie ma przynosić poprawę kondycji i wygląd – pasma zyskują zdrowy blask, miękkość, gęstość i wzmocnienie. Maski do włosów muszą być używane regularnie, ale ich efekty są rzeczywiście zauważalne i długotrwałe. Standardowa maska musi na włosach pozostać dłużej, żeby składniki aktywne mogły wniknąć w głąb włosa – minimalny czas to pół godziny. Warto dodać, że maski do włosów mogą pomóc w walce z poważniejszymi problemami włosów i skóry głowy np. łupieżem, łuszczycą, siwieniem, wypadaniem włosów itp.

Odżywka vs. maska do włosów

Zdecydowanie bardziej opłacalne jest stosowanie w pielęgnacji włosów działających dogłębnie masek – dają trwalsze efekty, odżywiają od wewnątrz, przynoszą bardzo dobre efekty, są bezpieczne. Taką metodę polecamy, ponieważ każdej kobiecie powinno zależeć na poprawie kondycji włosów na długo. Jednak maski do włosów też mają swoje wady, m.in. konieczność regularnego stosowania, czasochłonność, czy efekty zauważalne dopiero po jakimś czasie. Dla osób, które potrzebują natychmiastowego efektu lepsza będzie odżywka do włosów, jednak należy pamiętać, że nie wolno stosować jej często, bo może w efekcie przynieść odwrotne skutki do zamierzonych.