COLLISTAR – SUBLIME OIL-MASK

Maska 5w1 do włosów każdego rodzaju

Pojemność: 200 ml
Cena: ok. 90 zł

Jedna z chętniej wybieranych masek to Collistar, maska-olej do pielęgnacji każdego typu włosów. Sięgają po nią przede wszystkim fanki luksusowej pielęgnacji i produktów, które budzą pozytywne emocje już w momencie, gdy trzymamy je w dłoni. Ładny wygląd to jednak nie wszystko. Najważniejsze jest działanie, a to w przypadku Collistar Sublime Oil-Mask zależy od indywidualnej predyspozycji. To wielofunkcyjna maska do włosów, polecana jako odżywczo-regenerujący zabieg. Działa na pięciu płaszczyznach: odbudowuje, wygładza, odżywia i nawilża, ochrania, a także poprawia wygląd włosów. Nie ma jednak sensu nastawiać się na szybkie efekty, bo Collistar Sublime Oil-Mask działa dość wolno i nie daje efektów od razu. Ci, którzy oczekują od maski do włosów natychmiastowych rezultatów, mogą być nieco zawiedzeni.

ANALIZA SKŁADU

Co takiego kryje w sobie maska do włosów Collistar Sublime? Patrząc na eleganckie opakowanie, można mieć nadzieję na równie drogocenne składniki. I faktycznie można się kilku takich dopatrzyć. Pierwszym jest roślinny kolagen, który zapewnia działanie wzmacniające i ma za zadanie odbudowywać uszkodzenia włosów. Kolejny jest len pod dwiema postaciami, czyli olej i ekstrakt z nasion lnu. Odpowiada za odżywienie i uelastycznienie włosów. Do tego bardzo cenne masło shea, które nadaje włosom miękkość i zapobiega utracie nawilżenia, ale w zbyt dużej ilości może niestety obciążać włosy. Z ciekawszych składników znalazły się jeszcze dwa olejki eteryczne: ylang-ylang oraz geraniowy. One mają za zadanie stymulować włosy do wzrostu, ale warto pamiętać, że nakładane na skórę głowy mogą ją podrażniać. Część składników maski do włosów Collistar Sublime jest więc na plus, a część może budzić pewne obawy. Zdecydowanie jest to maska do włosów, która nie sprawdzi się u osób o wrażliwej skórze głowy i cienkich, uwrażliwionych włosach, zwłaszcza że w składzie oprócz wymienionych wyżej sporo jest też substancji syntetycznych, lżejszych i cięższych konserwantów, emulgatorów, zapachów itp.

ANALIZA PRODUKTU

Sama formuła maski do włosów Collistar raczej nie powinna sprawiać większego problemu, jeśli chodzi o nakładanie. Nie jest to najgęstsza z dostępnych na rynku masek, ale w zbyt dużej ilości może obciążać włosy. Zwłaszcza gdy są to cienkie pasma, które naturalnie nie mają za wiele objętości. Collistar Sublime Oil-Mask trzeba bardzo dokładnie spłukiwać, żeby nie pozostawała na włosach, a wtedy raczej wszystko powinno być OK. Zapach maski jest ładny. Głównie dlatego, że w składzie jest fajna kompozycja zapachowa – nadaje ładny aromat masce, ale jest to coś, czego z pewnością nie polubią alergicy. Na plus warto podkreślić wydajność, o której wspominają recenzentki. Maska do włosów Collistar nakłada się przyjemnie i nie potrzeba jej dużo nawet przy długich włosach, dzięki czemu wystarcza na długo. Jej sposób użycia nie jest skomplikowany, więc poradzi sobie z nim każda dziewczyna, która choć raz miała do czynienia z maskami do spłukiwania. Podsumowując, ogólne wrażenie jest dobre.

PLUSY:

  • roślinny kolagen w składzie
  • formuła wzbogacona o oleje i ekstrakty
  • przyjemny zapach produktu
  • eleganckie opakowanie maski
  • całkiem wydajna formuła

MINUSY:

  • dość wysoka cena
  • nieco za ciężka, obciążająca formuła
  • nie dla wrażliwej skóry głowy