BUMBLE AND BUMBLE – HAIRDRESSER’S INVISIBLE OIL MASQUE

Maska balsam-olejek przed myciem włosów

Pojemność: 100 ml
Cena: ok. 180 zł

Marka, której nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu, to również Bumble & Bumble – nietypowa maska do włosów. Dlaczego nietypowa? Głównie z uwagi na jej formułę, którą skomponowano w taki sposób, aby nie trzeba było stosować jej po umyciu włosów. To jedyna w tym rankingu maska do stosowania przed szamponem, czyli przed myciem włosów. Producent podkreśla, że to sposób użycia przypominający stosowanie olejków naturalnych i nawiązujący właśnie do nich. Prawda jest taka, że olejek do włosów jest dużo lżejszy. Co warto wiedzieć o masce do włosów Bumble and Bumble Hairdresser’s Invisible Oil? Ma działanie odżywczo-nawilżające, przez co nie można znaleźć się na podium – działa słabiej niż większość wymienionych tutaj produktów. To maska do włosów, która nie nadaje się do intensywnej pielęgnacji. Powody są dwa: jej formuła nie zawiera aż tak silnych kompozycji składników, a do tego nie są one skoncentrowane.

ANALIZA SKŁADU

Maska do włosów Bumble and Bumble Hairdresser’s Invisible Oil nawiązuje swoim składem do nazwy, w której producent podkreśla „olejowość” tej formuły. Przejawia się ona właśnie w składzie. Kluczowe składniki tej maski to właśnie kompozycja sześciu olejków charakterystycznych dla marki B&B. Są to: olej kokosowy, olej makadamia, olej migdałowy, olej krokoszowy i olej winogronowy. Warto tu podkreślić, że wszystkie oleje są pozyskiwane w sposób zrównoważony, a maska jest wegańska, więc fanki ekologicznej pielęgnacji powinny być zadowolone. Dzięki olejom maska do włosów Bumble & Bumble dba o nawilżenie włosów i chroni je przed wieloma czynnikami szkodliwymi. Produkt jest wolny od olejów mineralnych, które mogłyby szkodzić, ale sam olej kokosowy też nie jest tutaj opcją bezpieczną – w dużej ilości może obciążać niektóre włosy, ponieważ pod względem zawartości kwasów tłuszczowych najbardziej odpowiada włosom niskoporowatym (najrzadziej spotykanym). Na szczęście jego gęstość równoważą pozostałe naturalne olejki i skład wydaje się być OK.

ANALIZA PRODUKTU

Jeśli chodzi o różnice względem maski do włosów Bumble & Bumble a pozostałych masek z tego zestawienia, nie kończy się tylko na składzie i nietypowym stosowaniu. To jedna z gęstszych masek do włosów, co sprawia, że zdecydowanie nie sprawdzi się na każdym typie włosów. Ma maślaną konsystencję, która rozpuszcza się dopiero pod wpływem ciepła dłoni i może być problematyczna w nakładaniu. Jej rozprowadzenie na włosach dla niektórych będzie wyzwaniem, zwłaszcza gdy włosy są cienkie i bardzo wrażliwe. Warto podkreślić, że taka konsystencja wpływa też wydajność produktu – przez to oraz przez małą pojemność maska do włosów Bumble & Bumble kończy się bardzo szybko. Biorąc pod uwagę bardzo wysoką cenę, nie jest to najlepszy zakup. Można te pieniądze ulokować w produkcie o bardziej uniwersalnym zastosowaniu, silniejszym działaniu i prostszym sposobie użycia.

PLUSY:

  • kompleks 6 naturalnych olejków
  • wegańska i ekologiczna formuła
  • dobrze chroni włosy
  • dba o prawidłowe nawilżenie

MINUSY:

  • olej kokosowy w składzie (nie do wszystkich włosów)
  • gęsta i maślana konsystencja
  • może obciążać włosy
  • to jedna z najdroższych masek do włosów
  • niewielka pojemność